finał festiwalu

Festyn odbędzie się 29 maja 2021

w CKAiIL Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3,

była zajezdnia tramwajowa Dąbie

W programie:
◼ Gry i zabawy, nietoperzowe animacje oraz zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych
◼ Warsztaty literackie „Ni to żaba ni to mysz – kim jest nietopyrz? Rzecz o zbłąkanej duszy…” – prowadzi Edyta Morska – obowiązują zapisy!
◼ Karmienie żywych nietoperzy – podopiecznych wrocławskich chiropterologów i weterynarzy;
◼ Mini-turniej gry w NIETOPERZOWE KAPSLE

STOISKA:

  • Fundacji Nam Zależy – warsztaty i zabawy dla najmłodszych, wszystko w tematyce nietoperzowej i duchu gospodarowanego wykorzystania zasobów („less-waste”). Będą kolorowanki dla najmłodszych, warsztaty z robienia masek nietoperzowych i figurek nietoperzy z rolek po papierze toaletowym.
  • Na stoisku Sekcji Grotołazów Wrocław: wystawiony będzie sprzęt, którego używają grotołazi podczas eksploracji jaskiń, pokaz zdjęć i filmików z akcji jaskiniowych, materiały informacyjne. Będzie można dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby móc chodzić po jaskiniach w Polsce, jakich technik się używa, w jaki sposób  zapisać się na kurs jaskiniowy i co się z tym wiąże.
  • na stoisku firmy „ZBYTECH – ochrona czynna nietoperzy” – będzie można zapoznać się z urządzeniami do ochrony nietoperzy (np. „anty-kuna”) oraz ZAKUPIĆ FACHOWĄ BUDKĘ DLA NIETOPERZY i zawiesić ją w odpowiednim miejscu, zwiększając potencjał mieszkaniowy dla latających ssaków. I jednocześnie w naturalny sposób WALCZYĆ Z PLAGĄ KOMARÓW. Tu odbędzie się również pokaz, jak zrobić samemu taką budkę.
  • EKOSTRAŻ – Myślisz o adopcji? Zastanawiasz się, jak pomagać dzikim zwierzętom w mieście? A może chciałbyś dołączyć do grona wolontariuszy lub wesprzeć nas w inny sposób? Spotkajmy się we Wrocławiu! Na naszym stoisku otrzymasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania oraz dowiesz się wielu innych ciekawych rzeczy na temat zwierząt, pomocy i naszej działalności. Dodatkowo będą czekały na Was fanty od naszych darczyńców, które będziecie mogli nabyć za cegiełkę na rzecz naszych podopiecznych.

Tutaj znajdziecie Czasoprzestrzeń!